چسپ زدن کاغذ دیواری

|

چسباندن کاغذ دیواری

نویسنده : سید امیر میری لواسانی

اندازه گیری و آماده کردن سطح

اولین قدم این است که دقیقا محاسبه نمایید چند طاقه کاغذ دیواری برای پوشش دیوار فضا نیاز دارید.اگر از جنسی استفاده می کنید که در اندازه های استاندارد است ابعاد اطاق را اندازه گیری کنید و با توجه به جدول ارائه شده کاغذ دیواری تعداد طاقه مورد نیاز برای پوشاندن دیوارها و سقف را بدست آورید.

برای کاغذ دیواری های پارچه ای می بایست متراژ دیوار را اندازه گیری کنید و از فروشنده بخواهید به مقدار لازم به شما کاغذ دیواری ارائه کند.کاغذ دیواری های امریکایی عرض و طول های متفاوتی دارند اما معمولا به صورت طاقه ای در یک اندازه موجود هستند که بتوانید یک محدوده خاص را بپوشانید.

کندن کاغذ دیواری های قبلی

حتما قبل از نصب کاغذ دیواری جدید کاغذ دیواری های قبلی را از دیوارجدا کنید،چون نصب کاغذ دیواری چسبی جدید ممکن است باعث کنده شدن و ایجاد حباب های زشتی در زیر کاغذ جدید شود که قابل برطرف کردن نمی باشد.بعد از کندن کاغذ دیواری های وینیلی ، لایه زیری آن روی دیوار باقی خواهد ماند و هیچ تضمینی هم نیست که از دیوار کنده نشود تا بتوان کاغذ جدید را روی آن نصب کرد.توصیه ما این است که حتما کاغذ دیواری قبلی را از روی دیوار جدا کنید، اول یک ملحفه روی وسایل و زمین پهن کنید پس از آن تشخیص نوع کاغذ دیواری که باید از دیوار کنده شود است.کاغذ دیواری های چاپی معمولی آب را به سرعت جذب می کند ولی انواع دیگر اینطور نیست.برای تشخیص کاغذ قابل شستشو از انواع وینیل یک گوشه آن را بلند کنید و سطح آن را بکنید.

لایه پلاستیکی چاپی کاغذ دیواری های وینیلی جدا می شود اما انواع قابل شستشو حتما توسط غلتک دندانه دار یا کاردک اره ای یا بخار شور ،لایه پلاستیکی را مانند کاغذ دیواری های چاپی بکنید .در مورد کاغذ دیواری های پارچه ای پشت کاغذ می توانید پارچه را از لایه پشتی جدا کنید.

زمانی که کاغذ دیواری قدیمی را از دیوار از دیوارو سقف کنده اید. باید سطح مورد نظر را برای چسباندن کاغذ جدید آماده کنید.کف را ملحفه ای بپوشانید.تمامی کلیدها و پریز ها را با چسب نواری بپوشانید.دیوارها و سقف را با شوینده قوی بشورید.دیوارها را از پایین به بالا شستشو دهید سپس از بالا به پایین آب بریزد و اجازه دهید سطح دیوارکاملا خشک شود.پس از آن تمامی سوراخ ها و ترک ها و آسیب های وارد آمده توسط دکوراسون قبلی یا هنگام کندن را رفع نمایید.در پایان دیوارها و سقف را با یک لایه چسب پوشش دهید تا تمامی روزنه ها یکدست شود بعد از آن اجازه دهید سطح خشک شود.

چند نکته:

برای کندن کاغذ دیواری دیوار را با یک اسفنج یا اسپری ،آبپاش خیس کنید و صبر نمایید تا آب به آن نفوذ کند اگر میزان نفوذ آب کم بود چند بار این عمل را تکرار کنید.

برای خیس کردن دیوار از اسفنج و اسپری آب پاش استفاده کنید.قبل از اینکه کاغذ دیواری اطراف پریز بکنید پیچ پریز را شل کنید.

برش های طولی و عرضی کاغذ دیواری

میز چسب کاری را به فاصله 30سانتیمتری تقسیم کنید و کاغذ دیواری های مورد نیاز برای نصب را اندازه بگیرید و روی کاغذ دیواری علامت بزنید و اولین تکه را از طول ببرید.

چسباندن کاغذ دیواری ها

نور اطاق را زیاد کنید تمام نقاطی را که چسب نخورده چسب بزنید. سطح چسب مات به نظر می رسد نه براق.یک لایه از چسب را از مرکز کاغذ به صورت طولی بمالید یک طف لبه کاغذ را با میز مماس نمایید و از قسمت مرکزی که چسب زده اید به سمت لبه های کاغذ چسب را بمالید.دقت کنید هیچ جایی بدون چسب یا کم چسب نباشد. قسمت انتهای کاغذ دیواری چسب خورده راتا کنید و روی خودش بیندازید قسمت چسبی روی قسمت چسبی و کاغذ دیواری را روی میز حرکت دهید تا قسمت تا شده آن آویزان گردد.بقیه کاغذ دیواری را چسب بزنید و لبه دیگر آن را نیز مثل قبل روی خودش تا بزنید.چسب کاغذ دیواری را نیز می توانید از واحد فروش شرکت پارس دکور تهیه نمایید.

مطالب مرتبط با مقاله:

-چسب کاغذ دیواری پارس دکور

-نکاتی در مورد نصب کاغذ دیواری

-کندن کاغذ دیواری قدیمی

-آماده سازی سطح دیوار برای چسباندن کاغذ دیواری

-نصب کاغذ دیواری جدید

-میز کار کاغذ دیواری پارس دکور

logo