پارس دکور

پارکت و لمینت

|

لمینیت

نویسنده : مهندس سید امیر میری لواسانی

درباره پارکت لمینت

پارکت پوششی است برای کف ، که از جنس چوب واقعی درختان است که بدون هیچ گونه تغییری از نظر ترکیب و جنس می باشد بهتر است که بدانید پارکت به طور کلی به علت طبیعی بودن متریال گران قیمت و پر دردسر ، چه از نظر نصب و چه از نظر تعمیر و نگهداری می باشد . چرا که حتی با ریخته شدن یک لیوان آب ، متورم شده ویا به اصطلاح باد می کند و از کف جدا می شود ، لذا بیش از ده سال است که تقریبآ میتوان گفت که از رده خارج شده و دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد . لمینت ترکیبی از مواد چوب نوعی پوشش است از جنس اچ دی اف یا به عبارتی تخته فیبر سفت که از چهار لایه تشکیل شده اند .

1-سطح خارجی ملامینه سخت و مقام در برابر آب

2-ورق ضد رطوبت

3-فیبر ضد رطوبت

4-ورق ملامین ضد رطوبت

مقایسه کفپوش و لمینت

کفپوش از جنس پی وی سی می باشد و ضد آب است ، کفپوش ها معمولآ طرح چوب بوده و ظاهری شبیه به لمینت دارند .لمینت ها به صورت تایلی و به ابعاد مستطیل شکل هستند ، به طور متوسط هر تایل لمینت دارای عرض 20 سانتیمتر ، طول 120سانتیمتر و ضخامت 8 میلیمتر می باشد که این ابعاد در پارکت لمینت ها دور تا دور هر تایل دارای شیار هایی هستند که در هنگام نصب به هم چفت و قفل می شوند که در اصلاح به آنها کلیک می گویند ، کلیک ها خود دارای انواع مختلفی هستند و شرکتهایی در سطح دنیا وجود دارند که کار و فعالیتشان به طور تخصصی طراحی و ساخت کلیک باشد ، مانند کمپانی یونیلین بلژیک یا کمپانی اف ان اتریش کلیک ها عنوان مختلف و همچنین دسته بندی های خاصی دارند ، از جمله ایزی کلیک ، کلیک فشاری ، کلیک دستی ، کلیک زاویه ای ، کلیک تخت و هزاران نوع دیگر که هر کدام برای خود پیچیدگی ها و توضیحاتی دارند و نمی توان گفت کدام بهتر است یا کدام یک ضعیف تر است ، ولی چیزی که شما به هنگام خرید یک پارکت باید به آن توجه داشته باشد ، اندازه کلیک می باشد ، البته بزرگ بودن کلیک و شیار پارکت لمینت دلیل بر خوب بودن و استحکام آن کالا نیست ، اما کوچک بودن کلیک حتمآ می تواند دلیل خوبی باشد تا بدانید آن کالا از کیفیت پایینی برخوردار است .

دوستان اکثر مغازه دارها با این سوال روبرو می شوند کف منزل سرامیک یا لمینت ؟ از ابتدای پروسه ی فکر دکور کردن خانه تا رسیدن به مرحله اجرای کامل و ارزیابی از اینکه دکوراسیون منزل شما آن چیزی است که دلتان میخواسته یا نه ، ارتباط مستقیمی با احساسات شما برقرار است . اینکه از فضایی که درآن هستید لذت برید و حس نکنید که پولتان را هدر داده اید ، خیلی مهم است . بنابراین بحث را به مسیری هدایت میکنیم که در تکمیل احساس آرامش شما پس از دکور کردن منزلتان موثر با شه .

سقف ، کف و دیوار

سقف ، کف و دیوار سه سطح مهم اصلی و تاثیر گذار در دکوراسیون داخلی در تمام دنیا هستند . اما این سطح در همه کشور ها متناسب با فرهنگ و طبیعت ملی مردم هر فرهنگ یا جامعه دکور می شوند . ما ایرانی ها معمولآ به کف و دیوار اهمیت بیشتری نسبت به سقف می دهیم و در فرهنگ ایرانی ها تآثیر گذاری کف و دیوار نسبت به سقف در اولویت است . توجه ایرانی در دکوراسیون منزل یا هر فضایی دیگر اول دیوار است بعد کف ، و سوم هم سقف اگر قرار است که برای دکوراسیون منزل هزینه ای کند باید اول هزینه را صرف دیوار کند بعد کف و پس از آن سقف اهمیت دارد .لذا در مقاله تمرکز بحث را بر دکوراسیون کف خانه قرار می دهیم معمولآ در ساخت و ساز های کشور ما از سنگ ،سرامیک یا پارکت برای کفپوش استفاده می شود .کف جایی است که بسیار می تواند در دیزاین این خانه موثر باشد .گوشه های اتاق می تواند سنگ و سرامیک و اکثریت مساحت کف هم لمینت یا پارکت باشد .

کف واحدهای مسکونی

کف واحدهای مسکونی می تواند به صورت تلفقی ازچند متریال کار شود . مثلآ برای اطاق خواب می تواند تلفیقی از لمینت و پارکت یا موکت و پارکت باشد .هزینه ای که شما برای دکور کف خانه می پردازید در حالت تلفیقی همان هزینه ای است که در حال غیر تلفیقی و استفاده از یک نوع متریال می پردازید ولی این انتخاب در نهایت کار را خیلی شیک و بی نظیر می کند .

بازی با متریال ها با رنگ های مشترک در زمینه ، خیلی به زیبایی دیزاین داخلی کمک میکند .اگر بخواهیم از رنگ های متفاوت هم استفاده کنیم ، می توان کفپوش را با رو تختی یا پرده هماهنگ کرد . در اتاق پذیرایی میتوان از تلفیق سنگ و پارکت استفاده کردباشه .

به هیچ عنوان متریال سنگ و سرامیک را برای کفپوش کامل محیط های مسکونی پیشنهاد نمی شود .یک کار رایج و اشتباه که که سازنده های ما با هدف پاسخگویی به تقاضای بازار مسکن مسکن انجام می دهند ، استفاده از دو متریال سرد و سخت برای کفپوش خانه است .در صورتی که در دکوراسیون داخلی استفاده از دو متریال برای کفپوش مردود است .در مسائل دکوراسیون داخلی تنها نوع سبکی که اجازه داریم در آن سنگ یا سرامیک یا هر متریال سختی استفاده کنیم ، مساحت های بالای 500 متر مربع یا فضاهایی است که دکوراسیون داخلی آن ها طرح های کلاسیک ، نئو کلاسیک ، ویکتوریا و یا سبک های مشابه را دارا می باشد .

کف خانه

برای کف خانه باید از پارکت ، لمینت ، موکت و کفپوش های این چنینی استفاده شود و دلیل آن هم به حس ما از آن ها باز می گردد. این متریال های کفپوش خانگی متریال های گرم هستند. گرم نه به لحاظ رنگ چرا که می توان از هر رنگی حتی رنگ های سرد مثل آبی هم برای این امر استفاده کرد . گرم به لحاظ طبیعت این متریال ها ، می توان بر روی پارکت پا برهنه راه رفت .میتوان با استفاده از پارکت مجموعه دمای خانه را گرم تر کرد . حتی در خانه های با کفپوش پارکت توصیه می شود برای کفپوش اطاق خواب از موکت استفاده شود چون موکت گرم تر از پارکت و لمینت است و استفاده از این متریال در هنگام ورود شخص به اتاق خواب برای استراحت ، احساس آرامش بیشتری را برای وی تآمین میکند . فضاهای کفپوش شده با استفاده از سنگ و سرامیک فقط به درد محیط های تجاری را دارای ،مکان های عمومی و لابی می خورد و به دلایل طبیعت سرد و سفتی که دارد برای دکوراسیون محیط های مسکونی به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود .

نحوه انتخاب لمینیت برای خانه

رنگ انتخابی شما می تواند یک اتاق را بزرگتر ،کوچکتر،پهن تر،باریکتر ،عمیق تر ،بلندتر ،روشن تر ویا گرم تر نشان دهد.یک اتاق با لمینیت و دیوار های روشن ،خانه را بزرگتر نشان می دهد.اما اگر فقط از رنگهای روشن استفاده شود ،خانه سرد و بی روح خواهد شد .اگر دیوارهای اتاق تاریک اما لمینیت و سقف روشن باشد،تاثیر خطوط افقی بیش تر می شود.به عبارت دیگر خطوط افقی بیش تر توجه می شود.در صورتی که لمینیت و سقف روشن و کل دیواذها تیره باشند ،اتاق باریکتر و بلندتر به نظر می رسد.لمینیت تیره با دیوارها و سقف روشن ،اتاق را پهن تر و پایین تر به نظر می رسد.اگر سقف روشن اما دیوارها و لمینیت تیره باشد،حس بودن در زیر زمین در فرد ایجاد می شود.چون نور فقط از بالا خواهد بود.چگونگی انتخاب رنگ لمینیت مناسب فضا و احساستان لمینیت بژ و کرم متمایل به زرد،جاهای کم نور و تاریک را روشن تر و شادتر می کندو آرامش بخش است.

لمینیت فندقی جزء رنگ های گرم و هماهنگ است و فضایی صمیمی ایجاد می کند.

لمینیت قهوهای ، حس ارتباط با زمین و طبیعت را ایجاد کرده و با مبلمان روشن زیباتر خواهد بود.

لمینیت بژ مایل به سفید احساس جدید بودن و پاکیزیگی را بوجود آورده و فضای اتاق را روشن میکند.

لمینیت خاکستری تیره خنثی ،شیک،آرامش بخش است.

دکوراسیون 2015 با استفاده از پارکت لمینت

دکوراسیون 2015 با استفاده از پارکت لمینت

برای انتخاب پارکت لمینت به شما پیشنهاد می کنیم از رنگ مبلمان یا رنگ دیوارهای منزلتان کمک بگیرید. در واقع شما می توانید با توجه به طراحی منزل خود پارکت لمینت مناسب با همان طراحی انتخاب کنید. یک نوع پر طرفدار پارکت لمینت که این روزها طرفدار زیادی هم پیدا کرده پارکت لمینت هایی با رنگ های تیره هست که به شدت شیک و متفاوت هستند. اما توجه کنید که اگر از پارکت لمینت تیره استفاده می کنید در انتخاب رنگ مبلمان اشتباه نکنید و مبلمانی روشن بردارید تا فضای خانه دلگیر و بی روح به نظر نرسد.

اگر پارکت لمینت شما به رنگ طوسی تیره یا سیاه می باشد می توانید از مبلمانی با رنگ کرم یا روشن یا رنگ های کم رنگ و هوا زده استفاده کنید. همچنین می توانید از قالیچه سفید رنگ پرزدار بر روی پارکت لمینت تیره تان استفاده کنید

ویژگی های برتر پارکت لمینت

یکی از ویژگی های خوب پارکت لمینت ها این هست که لک نمی شوند و رنگ آنها از بین نمی رود و جذب سطح آب نمی شوند. این نوع از پارکت لمینت ها دارای سطح بسیار محکم و بادوامی می باشند . نکته مهم و قابل توجه ضد خش بودن پارکت لمینت است. ما به شما توصیه می کنیم از برندهای معروف و شناخته شده و با کیفیتی مثل پارکت لمینت باراباس استفاده کنید. چرا که یکی از برترین ویژگی های پارکت لیمنت استایلیش ضد خش بودن آن هست

اگر سطح پارکت لمینت خراش پیدا کند ، نمی توان پارکت لمینت را به گونه ای ترمیم کرد که مثل روز اول شود.یا اگر قطعه ای از پارکت لمینت خراب شود باید بتوانید آن قطعه از پارکت لمینت را به کلی عوض کرده و قطعه دیگر از پارکت لمینت را جایگزین کنید. نکته دیگر از پارکت لمینت این می باشد که به دلیل خاصیتی که دارند شاید هیچ وقت احتیاج پیدا نکنید که از واکس های براق کننده برای سطح پارکت لمینت استفاده کنید.

پارکت و لمینیت سفید و روشن

اگر فضای منزلتان کوچک است از لمینیت روشن یا لمینیت سفید استفاده نمایید.البته در صورتی که از لمینیت سفید استفاده نمودید وسایل و رنگ مبلمان باید گرم باشد،تا از جذابیت فضا کم نکند و رنگ کسالت باری را برایتان ایجاد ننماید.

استفاده از پارکت لمینیت روشن یا لمینیت سفید با مبل تیره و وسایل تیره فضایی زیبا برای شما ایجاد می کند.

  • پارکت و لمینت
  • پارکت و لمینت
  • پارکت و لمینت
  • پارکت و لمینت
  • پارکت و لمینت
  • پارکت و لمینت
  • پارکت و لمینت
logo